Anasayfa / Lityum Ororat Ne İşe Yarar? / Neden lityum ilaç olarak adlandırılıyor?

Neden lityum ilaç olarak adlandırılıyor?

Lityum nedir? İlaç mıdır?

Lityum (Li) kısaltmasıyla gösterilen bir mineraldir. Lityum ilaç ya da bir uyuşturucu değil, bir temel eser mineraldir.  Lityum, sodyum (Na) ve potasyum (K) ile aynı mineral sınıfındadır (alkali metaller). Periyodik cetvel tablosundaki Li, No. 2’ye bakınız (Li # 2)

 

Neden lityum ilaç olarak adlandırılıyor?  

Çünkü FDA 1970’de bipolar bozukluğun tedavisinde kullanılmak üzere lityumu onayladı.

FDA bir hastalığın tedavisi için bir besini onayladığında, sonsuza dek ilaç olarak anılır. Lityum, bipolar bozukluğun tedavisi için uluslararası “Altın standarttır” . “1970’te bipolar bozukluğun tedavisinde altın standart lityum idi ve 2009’da altın standart lityum olarak kaldı.” (Hershowitz ve ark. 2010) (2)

Bipolar bozukluğun Lityum ile tedavisine Dr Linus Pauling ne mükemmel bir örnektir (İki kez Nobel Ödülü sahibi) olarak anılır (Ortemoleküler Tıp –Ortomoleküler tıp, hastalıklardan besin takviyeleri alarak korunma ve hastalıkların bu yolla tedavisidir. ) Pauling teori yaptı ve daha sonra vitamin, mineral ve enzim eksikliklerinin kronik dejeneratif hastalıkların ana nedeni olduğunu kanıtladı. Ayrıca, zihinsel bozuklukları içeren birçok hastalığın, doğru miktarlarda (sık sık kabul edilmiş standart dozlardan çok daha büyük miktarlarda) uygulanmaları durumunda , hayati besinlerle başarıyla giderilebileceğini ileri sürdü.

Pauling’e göre ortomoleküler ilaç “doğru molekülleri (besinleri) doğru miktarlarda uyguluyordu.”

Açıkçası , 1 mg / gün lityum (Dr. Schrauzer) tarafından önerilen önerilen günlük kabul edilen dozdan (RDA) daha büyük miktarlarda Lityum Orotat (LO) kullanıyoruz LO’yi ortomoleküler beslenme olarak kullanıyoruz.

Lityumun beyin, böbrekler, kalp, karaciğer, tiroid, paratiroid ile ilgili sorunlara neden olabileceğini ve ilaç etkileşimlerine neden olabileceğini duymuş olabilirsiniz.  

Size, çok fazla istemediğiniz sürecelityumun organlarınızla ilgili herhangi bir soruna neden olmadığını veya herhangi bir ilaç etkileşimi yaratmadığını söylemek için buradayımKesin olarak, daha önce yayınlanmış olan tüm lityum toksisitesi ile ilgili endişelerin, özellikle farmasötik endüstrisinin tarihsel olarak (1960’lı yıllardan beri) bipolar dozlu , yani manik depresif hastaları olması gerekenin 2 – 4 kat ötesinde dozladığı gerçeğiyle ilgili olduğu açıktır. lityum sınırları.

Maxim # 1. Lityum, maksimum güvenli porsiyon aşılmadığı sürece insan vücudunda sıfır doğal toksisiteye sahiptir.

Tekrar Belirtelim: Lityum, maksimum güvenli porsiyon aşılmadığı sürece insan vücudunda sıfır doğal toksisiteye sahiptir.

Tüm mineral takviyelerinde olduğu gibi, günlük güvenli maksimum porsiyonu aşarsanız, yan etkiler, organ fonksiyonlarını etkileyen potansiyel toksisite ve ilaç etkileşimleriyle karşılaşırsınız. Birkaç istisna dışında, Dr. Millar’ın günlük en fazla lityum porsiyon porsiyonunun 100 mg saf element lityum (EL) olduğu kanısına varıldığı kanısında.

Bir doktor nezaretinde , herhangi bir farmasötik ilacı kullanırken herhangi bir yaşta, herhangi bir sağlık endişesi olan herhangi biri , organik lityum tuzları ile yaşanan sık sık mucizevi iyileşme yararlarını alabilir ve bunlardan yararlanabilir.

Bu konuyu araştırarak binlerce saat geçirdikten sonra, lityum takviyesinin ya da ortomoleküler beslenme olarak kullanılmasının oldukça düşük servislerde kullanıldığında kesinlikle güvenli olduğunu kesinlikle bilmenizi isterim Aslında, yayınlanmış bir araştırmanın üstünlüğü, lityumun dengesizlikle iddia edildiği organları iyileştirme ve korumada kritik öneme sahip olduğunu göstermiştir .

Kaynak: http://www.thelithiumdoctor.com/faqs/

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir