Anasayfa / Bipolar Bozukluk Tedavisi / Lityum Orotat Sizin İçin İyi mi, Kötü mü?

Lityum Orotat Sizin İçin İyi mi, Kötü mü?

Dr. Edward Group – Lityum sağlık yararları orotatın popülerliği bir patlamayı sebep oluyor. Bir süredir lityum orotat savunucusu oldum ve kendi formülasyonlarımın bazılarına dahil oldum. Bir arkadaşım olan Dr. Mark Millar , bugün ABD’de lityum orotat konusunda lider otoritedir. Bir E-Kitap, Kıdemli İntihar Atılımı: İntihar Önleme, TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) ve Depresyon için Çığır Açan Mineral Maddesini “Kesinlikle Kesinlikle” Bilmenizi İstemiyor lityumun hem vücuda hem de beyine olan etkileriyle ilgili gerçeklerle doludur. Kitabını kontrol etmenizi gerçekten çok isterdim, bu herhangi bir ana kaynaktan duymayacağınız güçlü bilgiler. Millar’ın kitabının sayfalarında yer alan şok edici gerçeklerin birkaçını paylaşmak istiyorum, ancak bunun ana tartışmanın tıbbi kuruluş tarafından tartışılan ve tartışmalı olduğunu, iddialar veya vaatler olarak yorumlanmaması gerektiğini yinelemek zorundayım. Kendini teşhis etmek için yem. Bunu yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak paylaşıyorum! Lityum orotat, diyeti desteklemek için bir besin maddesi olarak tasarlanmıştır. Etkileri besleyicidir. Bu makaledeki ifadeler, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir ve bu besin herhangi bir hastalığın teşhisi, tedavisi, iyileştirilmesi veya önlenmesi için tasarlanmamıştır.

Lityum Nedir?

 • “Teknik olarak, lityum bir ilaç değil, tuza benzer bir mineraldir.” -VA Araştırma Akımları
 • “Aslında, lityum hiç bir ilaç değil. Aslında mineral ve sodyum ve potasyum içeren aynı mineral ailesinin bir parçası.” -Jonathan Wright, MD, “Lityum Tamamlamanın Önemi” nin yazarı
 • “Şok edici ama gerçek – lityum önemli bir eser elementtir.” -Emily Deans, MD, (Harvard tarafından eğitilmiş psikiyatr) “Lityum Yetersizliğiniz Var mı?” Yazarı.
 • “Lityum temel bir mikro besindir … Vücuttaki tüm organlarda ve dokularda bulunur. Kalsiyum ve magnezyuminkine benzer kimyasal özelliklere sahiptir.” -Mark Hyman, MD, “The UltraMind Solution” ın en çok satan yazarı
 • “Lityum insan vücudundaki en önemli unsurlardan biridir.” -Lawrence Wilson, “Lityum” yazarı MD
 • “Lityumun kendisi bir ilaç değil; potasyum gibi doğal olarak oluşan bir mineral tuzu ve uygun zihinsel ve fiziksel sağlık için ihtiyacınız olan bir şey … Lityum orotat, mavileri yenmek için güvenli ve basit bir yol olabilir.” -Al Sears, MD
 • “Lityum insan vücudundaki en önemli unsurlardan biridir.” -Lawrence Wilson, “Lityum” yazarı MD
 • “Lityum, beyin hücrelerini çeşitli toksinlerden korumak ve büyük miktarlarda zararlı olan bazı uyarıcı nörotransmiterlerin kötü etkilerini azaltmak da dahil olmak üzere beyinde önemli fonksiyonlara sahip bir eser elementtir.” -Alice R. Laule, MD, “Lithium” yazarı
 • Lityum, beynin ve merkezi sinir sisteminin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için şimdiye dek keşfedilen en güçlü temel mineraldir.

Lityum Neden Önemli?

 • Tıp doktorları şimdi , düşük porsiyonlarda inanılmaz terapötik faydalarını teşvik eden, lityum olarak bilinen temel eser mineralinden bahsediyor .
 • Lityum önemli bir iz mineraldir. Lityum çiftlik hayvanlarının diyetinden alındığında, çok sayıda kronik dejeneratif hastalık geliştirdiği görülmektedir. Bunlar dalağın atrofisini, kist ve tümörlerin gelişimini, şiddetli depresyonlu bağışıklık sistemlerini ve doğurganlığı azaltmayı içerir. Ek olarak, yetersiz lityum depoları olan emziren annelerde anne sütü miktarı azalır.
 • Teksas’tan bir çalışmada 1978-1987 yılları arasında 27 eyalet ilçesini analiz etti. Lityum içeren içme suyuna sahip 27 ilçede intihar, cinayet, tecavüz, uyuşturucu kullanımı ve ağır suçların görülme sıklığının yaklaşık % 50 daha düşük olduğu keşfedildi. Su, 70-170 mikrogram / L arasında değişen lityum seviyelerine sahipti. Ek olarak, çalışma aynı zaman dilimi ve lokasyonlarında uyuşturucuya bağlı tutuklamalarda önemli bir azalma buldu.
 • “Küçük porsiyonlarda (15 mg / gün), lityum orotatın merkezi sinir sistemini koruduğu gösterilmiştir.” -Dietrich K. Klinghardt, MD, Ph.D.
 • Harvard Tıp Fakültesi 30’dan fazla insan meta-analiz çalışmasını analiz etti ve majör depresyon, bipolar bozukluk ve şizoaffektif bozukluğu olan hastalarda lityumun intihar girişimi riskini ve riskini% 80-90 azalttığını belirledi. Aslında, genel intihar riski, lityum tedavisi görmemiş denekler arasında, lityum ile tedavi edilmeyen kişilere kıyasla beş kat daha azdı.
 • Sağlıklı popülasyonlar arasındaki insan çalışmalarında, lityumun hem gri hem de beyaz maddede beyin kütlesini önemli ölçüde arttırdığı gösterilmiştir.
 • Lityum büyütme, diğer standart tedavilere cevap vermeyen veya tolerans göstermeyen geriatrik hastalar için umut verici bir tedavi gibi görünmektedir.
 • “Bazı durumlarda, yardımcı lityum, genellikle 2 veya 3 günde, çok hızlı bir şekilde ruh halinin iyileşmesine neden olur.”
 • Plasebo kontrollü bir insan çalışmasında, lityum hava yolu düz kasında histamin ve bronşiyal reaktiviteyi azaltarak semptom skorlarını iyileştirdi. Lityum aynı zamanda histaminin gine domuzlarında akciğer ve trakeanın dokuları üzerindeki kasılma etkisini de önemli ölçüde azaltmıştır.
 • Lityum insanlarda kan damarlarını destekleyebilir. Laboratuar testlerinde lityumun yetersiz kalmasına neden olan hayvanlar, kan damarlarının kireçlenmesini geliştirerek kalp sorunları riskini artırdı.
 • Lityumun sıçanların beyinlerinde aşırı araşidonik asit seviyesini azalttığı gösterilmiştir. “… İnsanlarda normal beyin sağlığını geliştirmek için lityum düşünülebilir.”
 • Lityumun bu beyaz kan hücresi bileşenlerini artırarak bağışıklık fonksiyonunda derin bir gelişme sağladığı keşfedilmiştir: granülositler, monositler, doğal öldürücü T hücreleri ve immünoglobulinler.
 • Çok sayıda çalışma lityumun ara sıra baş ağrılarını hafifletmedeki olası rolünü öne sürdü .
 • Lityum ayrıca toksik metal toksisitesine karşı güçlü koruma sağlar. Lityum’un hücreleri alüminyum, arsenik, kadmiyum, kurşun ve cıva toksisitesinden koruduğu gösterilmiştir. Hayvan çalışmaları, lityumu toksik metallere karşı koruyucu etkiye sahip olarak konumlandırdı.
 • Lityumun bağırsak üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Lityum, adrenalin ve noradrenalin gibi stres hormonlarını dengeleyerek, normalleştirerek ve düzenleyerek strese bağlı hastalıkların merkezinde çalışır. “Lityum gastro koruyucu bir rol oynamaktadır.”

Lityum Güvenli midir?

 • Lityum orotat “… reçeteli formlarda olduğu gibi terapötik bir seviye oluşturmak için kan testleri gerektirmez, ayrıca lityum ilaçları gibi böbrekler için toksik değildir.” Ayrıca, “… Reçeteli lityum, işlevlerini yerine getirdiği ana bölge olan hücreler tarafından zayıf bir şekilde emilir.” -Ward Dean, MD
 • Amerika’nın lityum orotat üzerindeki en yüksek otoritesi olan MD Jonathan Wright’a göre, günlük 30 miligram element lityum alımının, genellikle tespit edilemeyen bir aralıkta bulunan seviyelerle, serum lityum seviyeleri üzerinde farkedilmeyen etkileri olacaktır. Günde 40 mg bile olumsuz yan etkiler veya toksisite belirtileri göstermeden tamamen güvenli görünmektedir.
 • Dr. Wright ayrıca, “Hastalarım üzerinde on yıllarca süren klinik araştırma ve bileşimin laboratuar testlerinden sonra, lityum orotat uygulamasının günde 40 mg’a kadar tamamen güvenli (tamamen olumsuz yan etkiler veya toksisite olmadan) ve tamamen etkili olduğunu ve sayısız zihinsel, nörolojik ve fiziksel durumun kontrolünde. ”
 • Dean ayrıca, “Lityum orotat, bazı zaman zaman görülen baş ağrılarındaki rahatsızlıkların hafifletilmesinde başarılı bir şekilde kullanıldığını da belirtti. Lityum Orotat, bilinen hiçbir yan etkisi veya ilaç etkileşimi olmadan, aşırı derecede güvenlidir.”
 • “Lityum orotat, nadiren düşük servis boyutlarında etkilidir ve hiçbir olumsuz yan etkiye neden olmaz.” -Dr. Hans Nieper

Lityumun En İyi Formu Nedir?

 • Lityum orotat adı verilen başka bir lityum formu tercih edilir, çünkü orotat iyon kan-beyin bariyerini kolayca geçer. Bu nedenle, lityum orotat, kayda değer sonuçlar veren ve hiçbir yan etkisi olmayan çok daha düşük porsiyonlarda (örneğin 5 mg) kullanılabilir. -Shaheen Lakhan, MD, “Zihinsel Bozukluklarda Beslenme Terapileri” nin yazarı.
 • “Orotik asidin lityum tuzu (lityum orotat), lityum biyo kullanımını artırarak lityumun etkilerini birkaç kat artırıyor.” -Ward Dean, MD, “Çok Kullanımlı Eşsiz Güvenli Mineral” kitabının yazarı
 • Reçetesiz temin edilebilen lityum orotat, bir karbonat iyonundan ziyade bir orotat iyonuyla birleştirilmiş lityumdur.
 • “Lityum orotat, reçetesiz bir diyet takviyesi olarak kullanılabilen, biyolojik olarak elde edilebilir bir lityum şeklidir.” -Linda Fugate, Ph.D., “Alzheimer Hastalığının Önlenmesinde Lityumun Potansiyel Rolü” yazar
 • 1973 yılında Dr. Hans Nieper, migren hastalarının yaklaşık% 90’ının baş ağrılarının sıklığı ve ciddiyetinde önemli bir rahatlama olduğunu bildirmiştir. Orotik asit (aka, orotat) olarak bilinen eşsiz bir mineral taşıyıcı kullanarak bu sonuçları üretebildiğini, böylece maksimum sonuç elde etmek için sadece küçük miktarlarda lityum vermesini sağladığını belirtti.

in for it as it is.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir