Anasayfa / Lityum Orotat'ın Faydaları / Lithium Orotate ve Alkol Bağımlılığı & Odaklanma

Lithium Orotate ve Alkol Bağımlılığı & Odaklanma

Lithium Orotate alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılıyor. Alkol bağımlısı olanlar çoğunlukla dopamin üretemedigi için alkole bağımlı oluyor. Dopamin eksikliği odaklanma ve ilgi yitimi demek. Beyin sürekli odaklanma sıkıntısı çektiği için alkol, pornografi, esrar, uyuşturucu maddeler, kafein, bilgisayar oyunları ve ilaç gibi şeylere bağımlı hale geliyor.

Lithium Orotate beyinde dopamin ve serotonin hormonlarının sağlıklı bir şekilde üretilmesi için öncü maddedir. Kısaca odaklanmayı arttırır. Odaklanmanın artması için dopamin üretilmesi gerek.

Dopamin üretimini arttırmak için ayrıca sabah akşam 300 mg üzüm çekirdeği ekstraktı 500 mg c vitamini kullanabilirsiniz. Yine sistein açısından zengin amino asitler serumla verilerek yurt dışında bağımlılık tedavisi için kullanılıyor. Zira sistein açısından zengin amino asitler beyinde dopamin üretimini arttırıyor. Amino asitle serum tedavisi Parkinson tedavisi için de çok etkili bir yöntem. Dr. John Gray parkinson hastalığını amino asit tedavisi ve sağlıklı, besin değeri yüksek beslenmeyle iyileştirdi. Egzersiz ve spor da buna dahil.

Parkinson hastalığı beynin hiçbir şekilde dopamin üretemedigi zaman ortaya çıkar. Dopamin olmadığı için eller, ayaklar, baş kontrol edilemeyerek, istemsiz bir şekilde oynar, titrer. Dopamin eksikliği denge yitimidir. Yani dengesiz olmaktır. Balans ayarlarının kopmasıdır.

Bugün aldatmaların artması, tek eşle yetinememe (monogami), çok eşlilik (poligami), boşanmaların artmasının, ilişkide heyecan ve tutku kaybının sebebi dopamin yani odaklanma eksikliğidir. Yeni neslin boş şeylerle meşgul olması, mefkurelerinin çok fakir, entelektüel kapasite olarak çok kurak, günlük konuşma dağarcıklarının çok sığ meseleler olmasının arkasında dopamin üretememe sorunu yatıyor. Bugünün insanı siyaseti ve dünyayı okuyamıyor. Ama her şey hakkında bir fikirleri var. Bilgi konusunda sosyal medya kullanılıyor, sosyal medya ise provakasyon ve manipülasyonun en çok yapıldığı yerlerden biri. Dopamin fakiri insanları koyun gibi gütmek, yönetmek, yönlendirmek, hiptonize etmek çok basittir.

Anlaşılacağı üzere birçok farklı şekilde konulan psikolojik veya psikiyatrik teşhislerin arkasında hep benzer sorunlar ve sebepler var. Hangi rahatsızlık veya bağımlılık olursa olsun herkesin ortak özelliği odaklanma sorunu. Günümüzde dünyanın en büyük sorunlarından biri odaklanma sorunu. Bu sorun olduğu için insanlar saatlerce okuyamıyor, araştırmıyor, ögrenmek için eğitici bir videoyu birkaç dakikadan fazla izleyemiyor. En önemlisi anlayamıyor. İdrak edemiyor. Kendisini geri zekalı gibi hissediyor.

Muhtemelen yazıyı buraya kadar okuyan bile çok azdır. İnsanlar bir iki cümlelik paylaşımları okuyup altını soru yağmuru, yorum yağmuruna tutarken uzun yazıları okuyanlar bir iki kişiyi geçmiyor. Çünkü odaklanma sorunları var. Odaklanma sorunları olduğu için videoları, yazıları da okumuyorlar, izleyemiyorlar. Sürekli kısa paylaşımların altına soru, yorum atıyorlar. Bu patalojik bir sorun. Çözümü kolay ama çözüm için çabalayan insan sayısı da çok az.

Bilgi veriyorum ama bilgiyi kullanacak, gerçekleştirecek olan ben değilim. Kimse kendisi için bir şey yapmadığı sürece bir değişim beklemesin.

İnsana en korkunç ve zor gelen şey değişimdir.

Burak Sezer

https://www.facebook.com/groups/1897508193883471/permalink/2048371452130477/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir